Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer epilasyon amacıyla ikinci en çok tercih edilen lazer sistemidir. 810 nm dalga boyunda koyu renk ciltlerde ve açık renk kıllarda etkilidir. Kalın ve sert kıllarda alexandrite kadar etkili olmadığından, alexandrite lazer ile kombine tedavilerde daha iyi sonuçlar vermektedir.

808-810 nm dalga boyunda olması sebebi ile koyu tenli kişilerde, melanin pigmentinin nispeten daha az olduğu tüylerin epilasyonu amacıyla geliştirilmiş bir teknolojidir.

Ankara’da diode lazer epilasyon nerelerde yapılır?

Diode lazer epilasyon, tıbbi lazer epilasyon ekipmanı olması sebebi ile lazer epilasyon konusunda yetkilendirilmiş poliklinik, tıp merkezi ve hastanelerde uygulanır. Elmas Life Poliklinikleri’de Sağlık Bakanlığı tarafından, lazer epilasyon uygulaması konusunda yetkilendirilmiş Polikliniklerdir.

Diode lazer epilasyon jel ile mi uygulanır?

Diode lazer epilasyon, jel ile uygulanan bir lazerdir. Kare şeklinde başlıkları vardır. Alexandriteların aksine hava ile soğutma sistemi yoktur. Soğutma sistemi başlığında olduğundan cilde temas eder ve cilt üstünde sürüklenerek çalışılır. Bu nedenle de rahat kayması için jel uygulanır.

Diode lazer epilasyon uygulaması ağrılı mıdır?

Diode lazer epilasyon cihazının, başlığına entegre bir soğutma ünitesi vardır. Cildi soğutmak için başlık cilde temas ettirilir. Bu sayede konforlu bir uygulama gerçekleşir. Ancak ağrı hissiyatı cihaz ve teknoloji ile alakalı bir durum değildir. Ağrı hissiyatı kıl kalınlığına ve kıl yoğunluğuna bağlıdır.

Diode lazer epilasyon seans ücretleri ne kadar?

Diode lazer epilasyon fiyatları konusunda bilgi almak için size en yakın sağlık kuruluşunda öncelikle muayene olmanız gerekmektedir.

Merak ettiklerinizi Doktorumuza sorabilirsiniz

Biz sizi arayalım

Call Now Button