Sorularınız varsa, cevaplarımız var.

İlk kez lazer epilasyon yaptıracaksanız, bazı sorularınızın olması normal. İstedik ki en çok sorulan sorular ve cevaplarını sizler ile paylaşarak aklınızdaki sorulara cevap bulmanıza yardımcı olalım.

Epilasyon ve Epilasyon Cihazları

Kalıcı epilasyon nasıl olur?

Alexandrite, Diode ve NdYag lazerler farklı dalga boylarında lazer ışınları ile kıl köklerinin yeniden kıl üretemeyecek şekilde kontrollü olarak tahrip edilmesini sağlar. Tahrip olan kıl kökü yeniden kıl üretemediğinden kalıcı epilasyon sağlanmış olur.

Kaç seansta biter?

Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerin bitme süresi tamamen kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu durum kıl yoğunluğu ve hormonlarla alakalı bir durumdur. Ancak normal şartlar altında bayanlarda genellikle 6-8 seansta, erkeklerde genellikle 10-12 seansta tatmin edici sonuçlar alınabilmektedir.

Neden bir seansta bitmez?

Kıl köklerimiz anajen, telojen ve katojen olmak üzere 3 evreden oluşur. Yalnızca anajen dönemdeki kılların kök ile bağlantısı vardır. Kalıcı epilasyonda lazer ışınının kılları yakarak enerjinin köke kadar ulaşması ve kökü de tahrip edebilmesi gerekir. Bu nedenle gönderilen enerji yalnızca anajen dönemdeki kılları kalıcı olarak yok eder. Diğer kıl köklerinin de kalıcı olarak epile edilebilmesi için anajen dönemlerinin yakalanması gerekir. Bu nedenle her iki ayda bir lazer seanslarına gelerek kıl döngüsünü yakalamaya çalışırsınız.

Kaç çeşit lazer sistemi vardır?

Epilasyon için kullanılan Alexandrite, Diode ve NdYag lazer teknolojileri vardır. Diode lazer, Buz Lazer ve Radyofrekanslı Diode lazer olarak ikiye ayrılır.

IPL lazer epilasyon değil midir?

IPL, güçlendirilmiş ışık olup lazer değildir. Diğer lazerler kadar güçlü olmadığından kıl köklerini tam olarak tahrip edemediği gibi ince tüylerin de uyarılarak kalınlaşmasına neden olur. Modern bir ağda gibi düşünebilirsiniz.

Hangi lazer cihazı hangi kıl tipinde etkilidir?

Alexandrite lazerler, 755nm dalga boyu ile kıl içerisinde bulunan melanin pigmentini hedef alarak kıl kökünün tahrip edilmesini sağlar. Bu nedenle açık renk cilt, siyah ve kalın tüylerde oldukça etkilidir. Gelişen teknoloji ile birlikte son çıkan alexandrite lazerler özel modları sayesinde ince tüylerde de etkili olmaya başlamıştır.
Diode lazerler, yine kıl içerisinde bulunan melanin pigmentini hedef alır ve cilt altını kontrollü bir şekilde ısıtarak kıl kökünün kalıcı olarak tahrip edilmesini sağlar. Koyu renk ten, ince ve açık tüylerde etkilidir.
Radyofrekanslı Diode lazerler, cilt altının ısıtılmasına yardımcı olmak için radyofrekans teknolojisinin de kullanıldığı cihazlardır, radyofrekans yardımı ile daha az atış sayısı ile daha yüksek ısı elde edilir, bu sayede diode ve buz lazere oranlaa daha az ağrılıdır.
Buz Lazer, Diode lazerin yeni adı ve ticari bir isim olarak ortaya çıkmıştır. İnce tüylerde ve koyu renk ciltlerde etkilidir. Cilde temas eden soğutuculu başlığı nedeni ile bu şekilde isimlendirilmektedir.
NdYag Lazerler, 1064nm dalga boyu ile en derine kadar inen lazer sistemidir. Selektif olarak kıl kökünü besleyen kılcal damarları hedef alır, bu sayede az melanine sahip tüylerin köküne, ona bağlı kılcal damar yok edilerek zarar verilir. İnce tüylerde ve koyu cilt renginde etkilidir.

En ağrısız cihaz hangisidir?

Alexandrite, Diode, NdYag ve Buz lazerlerin hepsinde etkili soğutma sistemleri vardır. Uygulamalar oldukça konforludur, ancak her atışta cilt altındaki kıl kökünüz tahrip edildiği için bir miktar acı hissi duyabilirsiniz. Bu acı hissi cihaz ile değil tahrip olan kıl ve kıl kökü büyüklüğü ile alakalıdır. Bir kaç seanstan sonra kıllarınız inceleceğinden acı hissiniz de oldukça azalacaktır.

Sağlık Açısından Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonun zararları var mıdır?

Lazer epilasyon uzun yıllardır tıpta tüylenme probleminin tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. FDA onayı da alan bu tedavinin, vücudumuza bilinen hiç bir zararı yoktur. Ancak, yetkisiz ve bilinçsiz uygulandığında cilt yanıklarına neden olabilir ve tedavisi yapılmazsa kalıcı izler kalabilir.

Kimler lazer epilasyon yaptıramaz?

- Uygulama bölgesinde açık yarası olan kişiler,
- Cilt kanseri bulunan hastalar,
- Uygulama bölgesinde dövmesi olan kişiler,
- Hamile veya Hamilelik şüphesi olan kişiler,

Lazer epilasyonun hamileler üzerindeki etkisi nedir?

Lazer epilasyonun, hamileler ve anne karnındaki bebekler için bilinen bir yan etkisi yoktur ancak tedbir amacı ile uygulanmaması önerilir.

Lazer ışınları iç organlarımıza zarar verir mi?

Lazer ışınları ancak üst deride kalır ve cilt altına geçemez. Bu nedenle iç organlarınıza her hangi bir zararı yoktur.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları ne kadar?

Lazer epilasyon fiyatlandırması, çalışılacak bölgelere göre ve kıl yoğunluğunuza göre belirlenir. Bu nedenle fiyatlandırma için ücretsiz bir muayene olmanız gerekir.

Ücretsiz Test Atışı Al

Tek seferlik ödeme ile bitene kadar lazer epilasyon nedir?

Yetkisiz ve merdiven altı yerlerde karşınıza çıkan ve kulağa çok cazip gelen bu fiyat teklifi aslında sizi mağdur eder. Bu yerlerde lazer epilasyon bulunmaz ve IPL (Güçlendirilmiş Işık Sistemi) ile çalışır. Bu da tüylerinizin geçici olarak kaybolmasına ve daha güçlü bir şekilde ince tüylerinizin de kalınlaşarak çıkmasına neden olur. Bir süre sonra, artan müşteri şikayetleri neticesinde bu yerler kapanıp kaybolurlar. Bu da hem vaktinizin hem de paranızın kaybolmasına neden olur. Kalıcı epilasyon için kullanılan tıbbi lazer epilasyon cihazlarının her atışta sarf maliyeti olduğu için seans olarak ve bölgeye göre ücretlendirilirler. Ancak sonuçları da sizi o derece tatmin eder.