Lazer epilasyon nedir, nasıl etki eder ve nelere dikkat edilmelidir?

Nasıl Etki Eder?

Lazer ışınları, kıla rengini veren melanin pigmentlerini hedef alır. Melanin pigmentinde yoğunlaşan enerji, kıl kökünü kalıcı olarak tahrip ederek yeniden kıl üretemez hale getirir.

Lazer Epilasyon Cihazlari

Alexandrite lazer, Diode lazer, NdYag lazer, Buz lazer (Soprano Ice Platinum) ve Radyofrekanslı Diode lazer olmak üzere 5 çeşit lazer epilasyon cihazı ile hizmet veriyoruz. Bu cihazlar çeşitli cilt ve kıl tiplerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş olup, kişiye özel programlar hazırlanmaktadır. Hızlı ve etkili bir sonuç için bu cihazlara dönüşümlü ve ihtiyaca göre girilmesi gerekir.

NOT: Sıklıkla karıştırılan konu ise IPL epilasyondur. IPL güçlendirilmiş ışık kaynağı olup lazer epilasyon değildir. Kalıcı bir epilasyon sağlayamadığı gibi mevcuttaki ince tüylerin de sertleşip kalınlaşmasına neden olur. Bu nedenle kalıcı epilasyon için kullanılmaz.

Ücretsiz Test Atışı Al

Nerede Yapılmalı?

Lazer epilasyon, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş medikal estetik amaçlı Poliklinik, kozmetoloji bölümü bulunan Tıp Merkezi ve Hastanelerde yapılmaktadır.

Kaç Seansta Biter?

Kıllarınızın kalıcı olarak epile edilmesi, kıl yoğunluğunuza ve hormonlarınıza bağlı bir süreçtir. Seans sayısı kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Genellikle, bayanlarda 6-8 seans, erkeklerde 10-12 seans arasında değişmektedir. Anatomik yapınıza bağlı olarak daha erken veya geç bitebilir.

Seans Aralıkları

Kıl döngüsü anajen, katajen ve telojen olmak üzere 3 evreden oluşur. Kıl kökünün tahrip olabilmesi ve kalıcı olarak kıl üretemeyecek hale gelebilmesi için anajen dönemde olması gerekmektedir. Kılları anajen dönemde yakalamak ve hızlı sonuç alabilmek için lazer epilasyon seans aralıkları vücut için 6-8 hafta, yüz bölgesi için de 4-5 hafta olmalıdır.

Fiyatlar

Lazer epilasyon fiyatları, çalışılacak olan bölgeye ve alanın büyüklüğüne göre verilmektedir. Sadece çalışılacak bölgeleriniz ücretlendirilerek kişiye özel bir program ve fiyat verilir. Fiyat teklifi almak için aşağıdaki linki tıklayarak formu doldurunuz.

Fiyat Teklifi Al

2018 Model 5 Çeşit Lazer Epilasyon Cihazı

Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Polikliniklerimizde, Doktor kontrolünde, cilt ve kıl tipinize göre seçilen 5 çeşit lazer epilasyon cihazı ile başarılı ve hızlı sonuç alın.