Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek ağı estetiği yani iple yüz germe, cerrahi müdahalede bulunmadan, cilt altına yerleştirilen ipler vasıtası ile cildin gerdirilmesi işlemidir. Bu işlemle cildin altında cildinizin gergin durmasını sağlayan bir ağ oluşturulur. Cilt altına yerleştirilen ipler zamanla eriyerek yerini bağ dokuya bırakır ve işlemin kalıcılığı sağlanmış olur.

Uygulama sonrasında hastalar, yüz germe ameliyatına nazaran normal yaşantılarına daha hızlı dönmektedirler. Bu nedenle de, oldukça popüler bir tedavi yöntemi olmuştur.

Endikasyonları :

  • Antiagin tedavisi,
  • Kırışıklık tedavisi,
  • Sarkmış cilt tedavisi,
  • Jest ve mimik çizgileri tedavisi,
  • Kaz ayağı tedavisi

Örümcek ağı estetiğinin sağlığa zararı var mıdır?

Örümcek ağı estetiğinin sağlığa hiç bir zararı veya yan etkisi bulunmamaktadır. İsmini cilt altına yerleştirilen iplerin örümcek ağı gibi oluşturulmasından alır. Kullanılan ipler, polidioksanon (PDO) cerrahi ipleridir. Bu ipler vücut içerisinde eriyerek güvenli bir şekilde vücuttan uzaklaştırılır.

Örümcek ağı estetiğinin etkisi ne kadar sürer?

Örümcek ağı estetiği uygulaması duruma göre bir veya bir kaç seans şeklinde yapılır. Uygulama yapılan bölgede etki ilk seanstan itibaren birinci ayda gözlemlenir ve bir kaç ay daha etkisi artar. Maksimum etki 2-3 ay sonra görülür. Yaklaşık bir yıl boyunca bu görünüm vücut tarafından korunur.

Örümcek ağı estetiği ağrılı bir uygulama mıdır?

Örümcek ağı estetiği uygulamasından önce cilt lokal anestezi ile uyuşturulur. Böylelikle konforlu ve ağrısız bir işlem sağlanmış olur.

Örümcek ağı estetiği fiyatları ne kadar?

Örümcek ağı estetiği, takılacak olan ipin sayısına ve ve özelliğine göre değişiklik gösterdiğinden, bu konuda yapılacak en doğru hareket en yakın şubemize gelerek ücretsiz

Merak ettiklerinizi doktorumuza sorun, biz sizi arayalım.

Biz sizi arayalım

Call Now Button