Buz Lazer Epilasyon

Buz lazer epilasyon, son zamanlarda yükselen trend olarak karşınıza çıkmaktadır.

Buz lazer denmesinin nedeni, diğer lazerlerden farklı olarak başlığın -3 dereceye kadar soğutulması ve vücuda temas etmesinden kaynaklı hissedilen soğukluğu ifade etmek içindir.

Alexandrite lazerin görmekte zorlandığı ince tüylerde ve koyu tenli kişilerde etkilidir.

En ağrısız lazer olarak bilinir. Ağrı miktarı kıl kalınlığınıza ve yoğunluğunuza bağlı olduğundan ve buz lazer ile ince tüyler çalışıldığından ağrı miktarı da buna bağlı olarak azdır.

Ankara’da buz lazer epilasyon nerelerde yapılır?

Buz lazer epilasyon, tıbbi lazer epilasyon ekipmanı olması sebebi ile lazer epilasyon konusunda yetkilendirilmiş poliklinik, tıp merkezi ve hastanelerde bulunur. Elmas Life Poliklinikler, lazer epilasyon konusunda Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş polikliniklerden bir tanesidir.

Buz lazer epilasyon hangi cilt ve kıl tipinde etkilidir?

Endikasyonları diode ile aynıdır. Koyu renk ciltlerde ve açık renk kıllarda etkilidir. Kalın ve koyu renkli kıllarda alexandrite kadar etkili olmadığından daha uzun süre seans almak gerekir.

Buz lazer epilasyon nasıl çalışır?

Buz lazer epilasyon çalışılmadan önce, uygulama yapılacak alana jel sürülür ve uygulama başlığı jel üzerinde ütü yapar gibi sistematik bir şekilde kaydırılır. Bu sayede uygulama bölgesinde termal bir etki yaratılarak kıl köklerinin tahrip edilmesi amaçlanmaktadır.

Buz lazer epilasyon ağrılı bir işlem midir?

Buz lazer epilasyon, ütüleme modunda çok ağrılı bir uygulama değildir. Ancak yapılan uygulama ile cilt altındaki kıl kökleri tahrip edildiği için kıl kalınlığınıza ve kıl yoğunluğunuza bağlı olarak bir miktar ağrı hissedilebilir.

Buz lazer epilasyon nasıl soğutur?

Buz lazer epilasyon soğutmasını; başlığına entegre ve cilde temas eden yüzeyin soğutulması ile gerçekleştirir.

Neden buz lazer epilasyon?

Alexandrite lazer ile kalın tüylerin epilasyonu tamamlandıktan sonra, kalan ince tüylerin epilasyonunda etkili ve hızlı bir epilasyon sağlar.

Merak ettiklerinizi sorun, biz sizi arayalım.

Biz sizi arayalım

Call Now Button