Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon amacıyla dünyada en çok tercih edilen lazer sistemi olduğu bilinmektedir. 755 nm dalga boylu lazer ışını kıl folikülünde ve deride bulunan melanin piğmentini hedefleyerek, lazer enerjisinin kıl köküne kadar taşınmasını sağlar.

Bu nedenle açık cilt rengine sahip kişilerde kullanılması uygundur. Çok koyu tenli hastalarda Diode ve NdYag sistemleri uygulanmalıdır. Anlaşılacağı üzere yüksek enerjili bir sistemdir.

755 nm dalga boyunda olması sebebi ile Açık tenli kişilerde koyu renk kılların epilasyonu amacıyla geliştirilmiş bir teknolojidir.

Ankara’da alexandrite lazer epilasyon nerelerde yapılır?

Alexandrite lazer epilasyon, tıbbi lazer epilasyon ekipmanı olması sebebi ile lazer epilasyon konusunda yetkilendirilmiş poliklinik, tıp merkezi ve hastanelerde bulunur. Elmas Life Poliklinikleri, lazer epilasyon konusunda Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş polikliniklerden bir tanesidir.

Alexandrite lazer epilasyon jel ile mi uygulanır?

Alexandrite lazer epilasyon, jelsiz uygulanan bir lazerdir. Madeni para büyüklüğünde yuvarlak bir başlığı olup, belirli bir yükseklikten cilde uygulanır.

Alexandrite lazer epilasyon uygulaması ağrılı mıdır?

Alexandrite lazerin diğer sistemlere göre daha ağrılı olduğu konusunda oluşmuş kulaktan dolma ve yanlış bir bilgi dolaşmaktadır. Lazer uygulamalarındaki ağrı hissiyatınız cihaza değil, kıl kökünüzün kalınlığına ve kıl yoğunluğunuza bağlıdır. O da bir kaç seans sonra azalacağından, her seferinde biraz daha konforlu bir seans geçirirsiniz.

Alexandrite cihazlarda hissedilen acıyı azaltmak amacıyla, entegre gaz veya hava soğutma sistemleri bulunur.

Alexandrite lazer epilasyon seans ücretleri ne kadar?

Alexandrite lazer epilasyon fiyatları konusunda bilgi almak için size en yakın sağlık kuruluşunda öncelikle muayene olmanız gerekmektedir.

Merak ettiklerinizi Doktorumuza sorabilirsiniz

Biz sizi arayalım

Call Now Button